Пиронкова оцеля в 3-часов трилър в Истанбул

21-07-2015 16:00 | Станко Димов

Цветана Пиронкова започна с изключително трудна победа участието си на Istanbul Cup в Истанбул. В двубой от първи кръг, поставената под №8 в основната схема се наложи с 0:6, 7:6 (4), 7:6 (3) над Маргарита Гаспарян (Русия) след 2 часа и 45 минути битка.

Началото на срещата изобщо не вещаеше подобно драматично развитие. Пиронкова започна изключително колебливо и допусна сериозен брой грешки, а от другата страна на мрежата Гаспарян редеше уинър след уинър. Така за по-малко от половин час 110-ата в света Гаспарян поведе в резултата с гръмкото 6:0!

Нещо повече – след първия сет Пиронкова взе медицински таймаут и напусна корта, за да получи масаж на бедрото на левия крак. Когато се върна на корта Цвети заигра значително по-добре и бе напълно равностойна на съперничката си. Във втория сет до пробиви не се стигна и логично двете играха тайбрек, в който Цвети се наложи със 7:4 точки.

Българката пробив за 2:1 гейма в решителната трета част, а малко по-късно при 5:4 сервираше за мача. Тогава започнаха и драмите. Гаспарян върна пробива, поведе с 6:5, като при този резултат пропусна 2 мачбола. Стигна се до нов тайбрек, в който Пиронкова бе още по-убедителна – 7:3 точки и място във втори кръг, където й предстои двубой с японката Куруми Нара.