Юхана Ларшон успя от трети път в Бостад

20-07-2015 10:48 | Любомир Тодоров

Първата ракета на Швеция Юхана Ларшон взе дебютната си титла на домашния турнир в Бостад при третия си финал там.

На финала седмата поставена се наложи над защитаващата титлата си германка Мона Бартел с 6:3, 7:6(2). Ларшон направи ранен пробив в първия сет и го спечели. Във втория на два пъти изоставаше с брейк пасин, но успяваше да навакса. В тайбрека местната любимка поведе с 5:0 точки и лесно затвори двубоя. За 26-годишната Юхана това беше първи успех срещу Бартел в четвъртия мач помежду им.

"Аз съм изключително щастлива! Играх наистина добре на финала. Мона показа агресивна игра, но моят топспин свърши работа. В края на двубоя не разбрах, че съм спечелила последната точка, но после радостта беше огромна. Сега ще отпразнувам първата ми титла", заяви шведката, която е гостувала и у нас.

Ларшон имаше три загубени финала до този момент. След Порторож през 2010 г., тя отстъпи на финалите в Бостад през 2011-а и 2013-а. Титлата в неделя я изкачи до №46 в световната ранглиста.