Роджър Федерер спечели за 85 минути

06-07-2015 21:41 | Любомир Тодоров

Носителят на седем титли от Уимбълдън  и финалист от миналата година Роджър Федерер стигна до четвъртфиналите в Лондон без никакъм проблем. Вторият в схемата швейцарец победи №20 Роберто Баутиста Агут от Испания с 6:2, 6:2, 6:3 след 85 минути игра на централния корт на "Ол Инглънд клъб" и за 13-и път стига до тази фаза в състезанието.

Само за 19 мин Федерер взе първия сет. Той проби за 3:2 и 5:2 и после затвори частта с красив прехвърлящ удар.

Рекордьорът по титли от Големия шлем направи трети пореден брейк в началото на следващия сет. Баутиста Агут прекъсна негативната си серия от седем загубени гейма, след като взе подаването си за 1:2. Роджър продължи играта на котка с мишка, проби пак за 5:2 и после удвои преднината си след 57 минути.

Не беше по-различен и третият сет. Федерер проби за 2:1, а в последния гейм на двубоя съумя да реализира шестия си мачбол.

Съперник на Роджър на четвъртфиналите е Жил Симон. Поставеният под №12 французин беше категоричен срещу шестия в схемата Томаш Бердих и го победи с 6:3, 6:3, 6:2.