Победи и за Зечири и Неделчева на Европейските игри

22-06-2015 15:03 | Любомир Тодоров

Водачката Линда Зечири и №3 по ранкинг на турнира Петя Неделчева също записаха победи в първия ден на турнира по бадминтон на Европейските игри в Баку. Първият успех за България сутринта донесоха Габриела и Стефани Стоеви.

В група "А" Зечири се справи за 32 минути с Мария Улитина от Украйна с резултат 21:11, 21:16.

Утре 32-ата в световната ранглиста левичарка от София излиза срещу Лаура Шароши от Унгария. Двубоят е любопитен с факта, че наставник на Шароши е бившият треньор на Линда и национален селекционер на България Ясен Борисов.

В група "С" Неделчева се наложи над Делфин Ланзак от Франция с 21:13, 21:10.

Петя ще изиграе само още един мач и при победа се класира на четвъртфинал. В нейната група останаха само три бадминтонистки и 31-годишната българка ще играя в сряда срещу Фабиен Депре от Германия.

По-късно днес на двойки мъже братята Лилиан и Михаил Михайлови отстъпиха на белгийците Диерик и Голински с 6:21, 15:21.