Пиронкова – Кербер (гейм по гейм)

17-06-2015 09:47 | Станко Димов

Цветана Пиронкова отстъпи в 3 сета срещу четвъртата поставена Ангелик Кербер в среща от втори кръг на турнира на трева в Бирмингам.

Коментар на живо:

ПЪРВИ СЕТ: (Пиронкова сервира)

1:0 - Отлично начало на Цвети. Тя спечели на нула подаването си и откри резултата.

2:0 - Пробив за пловдивчанката. Тя поведе с 40:15 след отлични ретури, които затрудниха Кербер, и реализира първата възможност като привика на мрежата левичарката и я прехвърли с изящен лоб.

2:1 - Рибрейк за германката. След грешки на Цветана се стигна до 15:40. Тя спаси първата точка с мощен сервис, но при втората изпрати сравнително удобно воле в аут.

2:2 - Пиронкова отново имаше две точки за пробив, но не успя да ги реализира. Тя направи три поредни непредизвикани грешки и Кербер за първи път взе подаването си.

2:3 - Ангелик за първи път поведе в резултата. Силният вятър попречи на подаването на първата ни ракета и се стигна до 15:40. При втория брейк пойнт Кербер успя с бекхенд уинър.

3:3 - Отлична игра на Цвети и пробив в нейна полза!

3:4 - Кербер отново го връща веднага. Тя приключи гейма с ефектна къса топка.

3:5 - Германката измъкна подаването си, макар и трудно.

4:5 - Цвети сервира за оставане в сета и го направи на нула. Тя затвори гейма с втория си ас.

4:6 - Кербер успя да спечели сета след топка в аут от форхенд на Пиронкова.

ВТОРИ СЕТ (Пиронкова сервира)

1:0 - Сервис гейм на нула за българката.

2:0 - Както в първия сет Цвети проби във втория гейм. Тя стигна до възможност, пласира дълбок ретур и принуди Кербер да изкара топката в аут.

ПРЕКЪСВАНЕ НА МАЧА ЗАРАДИ ДЪЖД! При 30:15 за Пиронкова двубоят беше спрян заради валежа. Подновяването дойде след 50 минути.

3:0 - Пиронкова взе подаването си в доиграването на гейма.

3:1 - Кербер успя да вземе подаването си след две равенства.

4:1 - Цвети поведе с 40:0, след което съперничката показа майсторство в защита, но при третия геймбол българката успя.

4:2 - Гейм на нула за германката.

5:2 - Важен гейм. След 30:30 Цвети натисна спусъка и взе две точки с агресивна игра.

6:2 - Сет за Пиронкова! Тя стигна до точка за спечелването му след двойна грешка на Кербер и веднага след това го реализира, когато бекхендът на германката спря в мрежата.

ТРЕТИ СЕТ (Пиронкова сервира)
1:9 - Изключителна игра на българката! от 15:40 тя спечели четири поредни разигравания с мощна и атакуваща игра и взе подаването си.

1:1 - Германката спечели сервис гейма си сравнително лесно.

2:1 - Цвети отново излиза напред.

2:2 - Гейм на нула за Кербер. При 30:0 куката, която придържа колана на мрежата в средата на корта се откачи и трябваше да бъде оправена.

2:3 - Пробив за №4 в схемата. Следз удар с рамката на ракетата на Цветана се стигна до 30:40. След това с късметлийски удар Ангелик улучи линията.

2:4 - Кербер затвърди бързо на 15.

3:4 - Геймът започна лошо за Пиронкова. От 0:30 тя спечели 4 разигравания и взе подаването си. Последната точка взе с ас, който беше оспорван безуспешно от германката.

3:5 - Кербер сравнително лесно взе подаването си и вече е на гейм от победата.

4:5 - Цвети сервираше за оставане в мача и го направи убедително.

4:6 - Победа за Кербер. Пиронкова поведе с 30:0, но последваха три печеливши удари на германката, която спечели срещата.