И Цонга аут за 2 месеца
Първата ракета на Франция Жо-Вилфред Цонга ще бъде извън корта около два месеца заради контузия на коляното, която получи по време на Уимбълдън. Както е известно, световният номер 10 достигна до 1/4-финалите в Лондон, където отстъпи на местната надежда Анди Мъри в четири сета.
Лекарските прогнози означават, че Цонга ще пропусне и 1/4-финалните мачове срещу Испания за купа "Дейвис" следващата седмица. От състава ще отсъства и Ришар Гаске, който има травма на гърба. От отбора на Испания големият липсващ ще бъде световният номер 1 Рафаел Надал, който по същото време ще се подложи на специални процедури на колената.
Твърде вероятно е Цонга да не играе и на започващия в края на другия месец US Open.
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















