Федерер за първи път без пробив в мач от Шлема от 2002 г.


03-06-2015 09:40 | Любомир Тодоров

Отпадането на Роджър Федерер на "Ролан Гарос" вчера се оказа интересно и за тенис статистиците.

Той не успя да направи нито един пробив в подаването на сънародника си Стан Вавринка. Оказа се, че за последен път в турнирите от Големия шлем Федерер не е постигал брейк през 2002 година. Тогава е бил безпомощен при сервиса на Макс Мирни на Откритото първенство на Съединените щати.

"Хубавата игра на Вавринка не е изненада за никого, знаем на какво е способен. Винаги съм си мислил, че точно в Париж има най-големи шансове за титла. Той показа отличен тенис. Аз трябваше да се представя по-добре. Следващата ми цел е "Уимбълдън". Там искам да покажа най-доброто, на което съм способен. Много ми се ще да стана отново шампион", призна 33-годишният Роджър пред Франс прес.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини