Давид Ферер успя да спечели в 5 сета

30-05-2015 19:35 | Любомир Тодоров

Седмият поставен Давид Ферер се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос" по трудния начин. Испанецът се наложи над Симоне Болели от Италия с 6:3, 1:6, 5:7, 6:0, 6:1.

Мачът започна отлично за бившия финалист в Париж, който сравнително лесно взе първия сет. Последва обаче отлична игра на Болели и той взе следващите две части, които бяха първите загубени от Ферер в турнира. Притиснат до стената 33-годишният Давид избухна. Той спечели 11 поредни гейма, преди италианецът да се запиши за 1:5 в петата част. След това Ферер сервира успешно за мача.

Испанецът завърши с 40 печеливши удари при 37 непредизвикани грешки. За Симоне Болели тези показатели са 49 и 58.

Следващият съперник на Давид Ферер е Марин Чилич. Ветеранът води с 3-1 победи срещу хърватина. Но последната им среща е била пред повече от 5 години в Мадрид, на клей, когато Ферер печели.