Роджър Федерер взе дербито на Швейцария

16-05-2015 22:24 | Любомир Тодоров

Вторият поставен Роджър Федерер се класира на финала на турнира в Рим от сериите "Мастърс 1000". В швейцарски дуел той се наложи над осмия в схемата Стан Вавринка с 6:4, 6:2 след само 54 минути игра.

За първа титла във Вечния град Федерер ще се бори с шампиона Новак Джокович.

Вавринка започна перфектно мача и проби, след което затвърди за 3:0. Но с това свършиха хубавите моменти за Стан. Роджър върна брейка и изравни при 3:3. Рекордьорът по титли от Големия шлем проби отново за 5:4 и след това хладнокръвно затвори сета.

Във втория нямаше интрига. Тенисистът от Лозана взе подаването си за 1:0, но след това Федерер спечели пет поредни гейма, с което отчая съперника. При 5:2 башата на четири деца сервираше за място на финала и го направи с гейм на нула.

Роджър ще се опита в неделя да успее най-сетне в четвъртия си мач за титлата в Рим. Великият швейцарец загуби на финалите през 2003 година от Феликс Мантия и през 2006 и 2013 г. от Рафаел Надал.

Федерер води с 20-18 победи срещу Джокович. Тази година двамата вече се срещнаха на два финала. Първо Роджър спечели в Дубай (6:3, 7:5), а след това сърбинът се наложи в Индиън Уелс с 6:3, 6:7, 6:2.