Димитър Кузманов на полуфинал в Анталия

15-05-2015 14:44 | Станко Димов

Втората ракета на България при мъжете Димитър Кузманов с лекота се класира на полуфиналите на тенис турнир в Анталия, който е с награден фонд 10 000 долара.

Поставеният под №3 в схемата национал за Купа "Дейвис" победи с 6:0, 6:3 петия Хари Бърчиър от Австралия. Кузманов направи пет пробива в двубоя и не даде на съперника нито една възможност. В трите си мача в Турция 21-годишният пловдивчанин е загубил общо седем гейма.

На полуфиналите Мико излиза срещу втория поставен Рикардо Белоти от Италия. Българинът загуби от този съперник тази година на фючърс в Анталия в три сета, така че има възможност за реванш в събота.

Кузманов си осигури шест точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 306-о място сега.

По късно той и Туна Алтуна от Турция загубиха в полуфинала на двойки срещу Крепалди (Италия) и Грение (Франция) след 2:6, 6:4, 4-10.

При жените в Анталия осмата поставена Ани Вангелова отпадна на четвъртфиналите. Левичарката от София отстъпи на водачката в схемата Мелис Сезер (Турция) с 1:6, 3:6.