Кузманов даде само гейм и е на четвъртфинал

14-05-2015 11:59 | Любомир Тодоров

Поставеният под №3 пловдивчанин разгроми с 6:0, 6:1 представителя на домакините Баркън Ялчънкале, който участваше с "уайлд кард". Кузманов спечели първите седем гейма в мача и позволи на съперника да се запише само за 1:1 във втората част. Мико направи 5 пробива от 5 възможности и не даде на съперника шанс за брейкпойнт.

Така 21-годишният национал за Купа "Дейвис" си осигури 2 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 306-о място. Следващият съперник на Димитър Кузманов е петият в схемата Хари Бърчиър (Австралия).

Другият българин в Анталия Фердун Шефкедов загуби в първия кръг от Ефе Юртаджан (Турция) с 1:6, 4:6.

На турнира в Галац, Румъния, с награден фонд 10 000 долара вторият поставен Александър Лазов отпадна на осминафиналите. Националът отстъпи на Дмитри Попко от Казахстан с 6:7(5), 5:7 в оспорван мач, който беше повторение на финала в същия град миналата събота, спечелен от българина.