Кутровски записа четвърта победа в Сеул

12-05-2015 08:47 | Любомир Тодоров

Третата ракета на България Димитър Кутровски спечели победа на старта на основната смеха на чалънджъра в Сеул, който е с награден фонд 50 000 долара. За тръгналия от квалификациите 27-годишен софиянец това беше четвърти успех в южнокорейската столица.

Кутровски се наложи над 149-ия в световната ранглиста японец Юичи Сугита от Япония с 6:4, 7:6(4) след един час и 42 минути игра. Дими реализира единствения пробив в двубоя, което му помогна да спечели първата част. В тайбрека на втория сет той доминираше от самото начало. Стигна до 6:4 точки и затвори двубоя при първия си мачбол.

На осминафиналите националът се изправя срещу Дзе Зан от Китай. Точно от него Кутровски загуби миналата седмица на турнира в Бусан (Южна Корея) след 6:3, 3:6, 3:6. Димитър вече си осигури 10 точки за ранглистата, където е 321-и сега.

Българският тенисист играе днес и на двойки. Заедно с Даниел Нгуен (Съединени щати) се изправят срещу японците Юя Киби и Такуто Ники.