Анди Мъри отново спечели сет на нула

08-05-2015 07:39 | Любомир Тодоров

Вторият поставен Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Мадрид ("Мастърс 1000") след безапелационна победа. Снощи шотландецът се наложи с 6:2, 6:0 над Марсел Гранойерс от Испания след 64 минути игра.

Мъри, който е шампион от Мадрид през 2008 г., стига поне четвъртфинал в 16 от последните 17 турнира, в които е участвал. Той записа сет с резултат 6:0 във втори пореден мач, след като го постигна и в третата част срещу Филип Колшрайбер.

"Исках да започна мача с максимална мощ и ако мога да вземе рано преднина. Съперникът игра много дълъг мач в предишния кръг и аз се опитах да се възползвам от това. Това ми даде и самочувствие", призна олимпийският шампион.

На четвъртфинал в петък Анди се изправя срещу Милош Раонич. Канадецът наниза 11 аса за успеха с 6:4, 6:3 срещу Леонардо Майер.

Раонич води с 3-2 победи срещу Мъри. За последно те играха на финалите на АТР в Лондон през ноември, когато британецът се наложи с 6:3, 7:5 в мач от груповата фаза. На червени кортове двамата са се срещали само веднъж. През 2012 г. на турнира в Барселона роденият в Подгорица Милош спечели с 6:4, 7:6(3).