НА ЖИВО: Цветана Пиронкова - Олга Говорцова 7:5, 6:1!

28-04-2015 10:36 | Любомир Тодоров

Първата ракета на България Цветана Пиронкова излиза днес срещу квалификантката Олга Говорцова от Беларус в дебютния си двубой на турнира на червени кортове в Прага, който е от категория "интернешънъл".

До момента Пиронкова и Говорцова са играли пет пъти като пловдивчанката води с 4-1 победи, но последният им двубой е бил през 2009 година.

При успех Цвети се изправя срещу  водачката в схемата Каролина Плишкова от Чехия.
-----------------------------------------------

Цветана Пиронкова - Олга Говорцова, I кръг на турнира в Прага на клей.

КОМЕНТАР НА ЖИВО:

ПЪРВИ СЕТ: (сервис за Цветана Пиронкова):

1:0. Цвети спечели подаването си. Тя поведе с 40:0 и реализира третата възможност за вземането на гейма.

1:1. Говорцова се измъкна и изравни, след като трябваше да отразява точка за пробив.
2:1. Категоричен гейм за българката.
2:2. Пак точка за пробив за Пиронкова при 30:40, но отново не успя.
3:2. Отново лесно спечелен гейм за пловдивчанката на 15.
3:3. Тенисистката от Беларус изравни с първия гейм на нула в мача.
4:3. Отговорът на Цвети е светкавичен: четири бързи точки в нейния актив.

Отново заваля в Прага и срещата е спряна! След 20-ина минути беше подновена.

4:4. След прекъсването Говорцова поведе с 40:15 и спечели подаването си.
5:4. Цвети лесно взе своя сервис гейм.

5:5. Тенисистката от Беларус сервира за оставане в сета. Стигна се до 30:30, но след това тя спечели две точки.
6:5
. Цвети започна с 0:30 при своето подаване,  а след това Говорцова стигна до точки за пробив при 15:40, но Пиронкова ги отрази бързо.
7:5. Българката поведе с 40:15 и реализира първия си сетбол! Частта продължи 58 минути, без да броим спирането на играта.

ВТОРИ СЕТ: (сервис на Цветана Пиронкова)

1:0. Цвети започна втората част със сервис гейм на нула!
1:1. Дълъг гейм, в който се премина през 4 равенства. Пиронкова имаше точка за пробив, но съперничката я отрази.
2:1. Безапелационно - отново на нула!. Във втората част първата ни ракета не е загуби и точка при своето подаване.
3:1. Пробив! Българката дръпна с 40:15 и реализира втората си възможност.
5:1. Цветана взе своето подаване и след това постигна втори брейк в сета - този път на 15!
6:1! Гейм, сет, мач Пиронкова! Тя поведе с 40:0 и сложи точка на двубоя при първия си мачбол. Срещата продължи 87 минути.