СКТМ "Асарел-Медет" се върна на върха във Висшата лига

19-04-2015 14:57 | Любомир Тодоров

С три победи СКТМ “Асарел-Медет” си върна лидерската позиция във Висшата лига по тенис на маса при мъжете.

Четвъртият кръг от надпреварата се проведе вчера и днес на базата в Дианабад. Първият ден панагюрският тим победи “Мадлен” – София с 4-0 победи. След това последва победа над състава на “Корабостроител” с 4-1.

В решаващия мач днес СКТМ “Асарел-Медет” се наложи над досегашния лидер “Дигеста” – София с 4-1. В първия мач румънецът Алин Спелбус победи Кирил Попов с 3:2 гейма, след като в контрагейма губеше с 2:7. Във втората среща французинът Ерик Дюран се наложи над Димитър Атанасов с 3:1.

Последва загуба на Йонут Сени от Денислав Коджабашев с 3:1, но след това Сени и Спелбус победиха на двойки Попов и Коджабашев. Срещата затвори Ерик Дюран с победа над Кирил Попов с 3:2.

Шампионът във Висшата лига ще бъде определен в последния турнир, който ще се състои на 31 май в Панагюрище.

Източник: PIA_News