Рафа Надал започна атаката на 9-та титла в Монте Карло

15-04-2015 14:17 | Станко Димов

Рафаел Надал започна атаката си към рекордна 9-та титла от турнира в Монте Карло с чиста победа 6:2, 6:1 над младия френски тенисист Лука Пуй.

Поставеният под №3 в основната схема победи участващия със специална покана („уайлд кард”) за 69 минути, след като успя да осъществи 4 от открилите се пред него 7 възможности за пробив и печелейки 75% от точките след сервис.

В първи кръг, което беше и дебют за Пуй в Монте Карло, той успя да победи друг младок – Доминик Тийм.

28-годишният Рафаел Надал вече има 51 победи и 3 загуби в Монте Карло, където спечели 8 последователни титли в периода 2005-2012. Неговата серия от 46 последователни победи в турнира бе прекъсната от Новак Джокович на финала през 2013-та, а миналият сезон Рафа отстъпи пред Давид Ферер на четвъртфинал.

Испанецът преследва своята втора титла за годината, след като по-рано успя да грабне трофея в Буенос Айрес, където на финала победи добрия си приятел Хуан Монако. В трети кръг Рафа ще премери сили с победителя от двубоя Джон Иснър – Виктор Троицки.