Започна третият модул за обучение на треньори



14-04-2015 13:32 | Любомир Тодоров

От 14 април, на базата на Националния тенис център в София започва третият и последен модул от обучението на български треньори по новата методика на ITF. Главен лектор отново ще бъде Хървое Змаич – директор „Развитие“ към Международната тенис федерация за Европа.

Той беше у нас и през месец февруари, за втората част от програмата. Сега помощник на Змаич ще бъде Пресиян Коев, който е директор „развитие“ към БФТ. В последния модул от своето обучение 25-те български специалисти, които участват в програмата, ще имат разнообразни по тематика лекции и практически упражнения. Родните треньори ще получат ценни напътствия за психологията при работата с начинаещи деца; как да бъдат тренирани хора с увреждания и насоки при общуването и работата с родителите на тенисистите и др.

Всички участници в обучението вече издържаха първия си изпит – „Оценяване на нивото на игра“. С приключването на третия модул те ще трябва да покажат усвоените знания в провеждането на групов и индивидуален урок, а след това ще положат и писмен изпит. Всеки наш треньор има право на 2 опита, за да се справи с поставените задачи и да получи своя сертификат за успешно преминат курс.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Argentina Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: ABN AMRO Rotterdam
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500
Настилка: Зала
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Dallas Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Далас, Тексас, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Open Occitanie
Категория: Друг
Място на провеждане: Монпелие, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Други новини