Голям срам за Каролин Вожняцки на Уимбълдън

28-06-2010 18:26 | Николай Драгиев

След като разгроми Виктория Азаренка в трети кръг, Петра Квитова стори същото и със световната номер 3 Каролин Вожняцки. Чехкинята даде само 2 гейма на "датското чудо" - 6:2, 6:0.

Квитова, която бе загубила в първи кръг предишните си две участия на Уимбълдън, остави без дъх Вожняцки и логично намери място на четвъртфинал.

Световната номер 62 заби 14 уинъра само, за да спечели за 24 минути първия сет. 22 минути по-късно тя вече бе в следващия кръг. А там я чака още по-интересна противничка. Това е естонката Кайа Канепи, която победи Клара Закопалова с 6:2, 6:4.

Място на четвъртфинал намира и една от фаворитките, която обаче не получава особено внимание. Това е китайката На Ли, която е в страхотна форма. Тя надви Агниешка Радванска с 6:3, 6:2.