Анди Мъри срещу Фелисиано Лопес на четвъртфинал

18-03-2015 22:01 | Любомир Тодоров

Първият четвъртфинал на туртира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс ще противопостави четвъртия Анди Мъри и №12 в схемата Фелисиано Лопес.

Мъри се справи рутинно с Адриан Манарино от Франция с 6:3, 6:3 за час и половина игра. Шотландецът постигна общо четири пробива в срещата, а допусна само един, в първия сет.

Испанецът Лопес поднесе изненада, след като се справи с №5 Кей Нишикори с 6:4, 7:6(2).

В равностоен първи сет японецът имаше няколко възможности за пробив, но не успя. В десетия гейм левичарят от Мадрид поведе с 40:15 при сервис на Нишикори и реализира първия сетбол.

Нов брейк на Лопес му позволи след това да затвърди и да стигне до аванс от 4:1. Съперникът му успя да върне пробива за 3:4 и после да изравни. Стигна се до тайбрек. В него след 2:2 точки 33-годишният испанец спечели оставащите 5 разигравания, за да запише престижната победа.