Павлюченкова със 17-та поредна победа в Монтерей

06-03-2015 11:54 | Станко Димов

Анастасия Павлюченкова продължава отличното си представяне на турнира в Монтерей, след като се класира за 1/4-финалите, елиминирайки Йохана Ларшон (Швеция) с 6:4, 6:4.

Рускинята вече има 17 победи и нито една загуба в надпревата в мексиканския град, която е печелила през 2010, 2011 и 2013 година.  И в трите финала Павлюченкова стига до крайния успех, след като губи първия сет.

„Искам да печеля във всеки мач, но не съм броила колко победи имам тук до момента. Просто се надявам успешната серия да продължи и за момента го постигам”, каза рускинята.

Поставената под номер 3 Каролин Гарсия елиминира италианката Франческа Скиавоне, печелейки седем поредни гейма и един тайбрек и с резултат 7:6(2), 6:0 се класира също за 1/4-финалите.

В другите два мача, изиграни вчера, четвъртата в схемата Тимеа Башински (Швейцария) победи Лесия Цуренко (Украйна) с 4:6, 6:4, 6:4, а Урсула Радванска (Полша) отстрани Даниела Хантухова (Словакия) с 6:2, 6:4.