Линда Зечири остана втора във Виена

23-02-2015 15:22 | Любомир Тодоров

Първата ракета на България в бадминтона Линда Зечири стигна до финала на турнира от категория интернешънъл чалънджър във Виена.

Левичарката от София беше втора в схемата. На полуфинала Зечири имаше много осповна двубой срещу индонезийската квалификантка Хера Деси. Тя успя да надделее след 56 минути игра с 21:15, 10:21, 20:22. В третия гейм азиатката стигна до мачпойнт при 20:19, но българката го отрази и след това спечели и следващите две разигравания, което й донесе място на финала.

Другата финалистка беше непоставената Чеюн Нган И от Хонконг. Тя отстрани на четвъртфинал №5 в схемата Стефани Стоева с 21:11, 16:21, 21:10. На полуфинал азиатката победи и третата поставена Петя Неделчева след 22:20, 21:18.

В спора за титлата в неделя в зала "Винер Щадхале" 32-ата в света Линда Зечири отстъпи на Чеюн Нган И с 16:21, 8:21. Това беше втори пореден финал за софиянката, която спечели турнира в Техеран миналата седмица.

На двойки сестрите Габриела и Стефани Стоеви бяха водачки в схемата. Те отпаднаха още на осминафиналите след загуба от индонезийките Деви и Гозали със 17:21, 21:11, 17:21. Така българките не успяха да защитят титлата, която спечелиха през 2014 година във Виена.