Дебютантка спечели турнира по скуош за февруари

23-02-2015 14:47 | Любомир Тодоров

Завърши вторият кръг от веригата по скуош за любители, който се проведе в "Мони скуош клуб" в Националната спортна академия.

Изненадата беше при дамите. Шампионка стана абсолютната дебютантка Деница Денева (на снимката в средата). На финала тя се наложи над Славянка Григорова с 11:9, 11:6. Бронзовият медал заслужи Деница Велева.

При мъжете непобедимият в последните месеци Стефан Харбов спечели титлата и през февруари. Той отново победи втория поставен Георги Янев след 11:5, 7:11, 11:5, 11:9 и затвърди хегемонията си.

Голяма интерес предизвика и срещата за третото място. В нея младостта, в лицето на 17-годишния Лиан Тодоринов, надделя много трудно над опита на 50-годишния Красимир Краев след 11:5, 11:9, 6:11, 11:6.

В утешителния турнир "плейт" триумфира Николай Марков, след успех срещу Симеон Стефанов.

Този път всички желаещи се регистрираха онлайн за участие, което се случва за първи път в България за състезание за любители в който и да е спорт.