Вавринка отново пречупи Раонич и ще спори за титлата

Свързани новини
14-02-2015 22:28 | Станко Димов

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Белгия и Холандия

Стан ВавринкаТомаш Бердих ще бъде финалът на силния турнир в зала в Ротердам. Това стана факт, след като във втория полуфинал Вавринка се наложи с 2:0 сета над Милош Раонич, в отделните части 7:6 (3), 7:6 (7).

Срещата продължи малко повече от час и половина и бе изключително равностойна. Нито един от двамата тенисисти не успя да се справи с подаването на съперника и съвсем логично и двата сета се стигна до тайбрек.

В допълнителните геймове обаче Вавринка показа по-добра игра и записа четвъртата си победа от четири двубоя срещу Раонич.

Иначе канадецът приключи двубоя общо с 35 печеливши удара, 15 от които асове, но това се оказа крайно недостатъчно за него тази вечер.

По-рано през деня Томаш Бердих надви също с 2:0 сета Жил Симон и в неделя ще има възможността да защитава трофея си от миналата година.