Надал с категоричен успех

25-01-2015 09:39 | Любомир Тодоров

Рафаел Надал си осигури участие на четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия по тенис. Третият в схемата испанец записа втора поредна трисетова победа в Мелбърн, след като се справи с 203-сантиметровия южноафриканец Кевин Андерсън със 7:5, 6:1, 6:4. Следващият съперник на левичаря от Манакор е поставеният под №7Томаш Бердих.

Рафа имаше проблеми само в първия сет. Той трябваше да отрази цели пет точки за пробив на 14-ия в схемата съперник при 5:5. Веднага след това шампионът от 2009 година взе частта след брейк. Това беше решаващият момент в двубоя. До края му Надал нямаше никакви проблеми и контролираше събитията на корта.

Чехът Бердих попари надеждите на домакините, като отстрани Бърнард Томич с 6:2, 7:6(3), 6:2, въпреки неистовата на моменти подкрепа от трибуните.

Рафаел Надал е спечелил последните 18 мача срещу Томаш Бердих, така че едва ли можеше да си пожелае по-удобен съперник.