Григор измъкна битката с Багдатис (+СНИМКИ)

23-01-2015 05:44

Григор Димитров постигна своята четвърта победа в петсетов формат в турнирите от Големия шлем. Българинът обърна в Мелбърн бившия финалист от Откритото първенство на Австралия Маркос Багдатис след 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:3 след три часа и 30 минути битка.

Проследете събитията на корта гейм по гейм!

В следващата фаза Гришо ще се изправи срещу Анди Мъри. До момента Димитров си осигури 180 точки за световната ранглиста през 2015-а.

Димитров в дълги периоди далеч не бе убедителен, а Багдатис доминираше в по-продължителните разигравания и най-вече в първите три сета. Кипърецът имаше и проблем в бедрото, заради който извика физиотерапевт на корта във втората част.

Срещата бе наблюдавана от големи агитки и на двамата като по-гласовита и атрактивна бе кипърската, която по традиция подкрепя Багдатис при участията му в Мелбърн.

Гришо има да защитава достигането си до четвъртфиналите в Мелбърн през 2014-а. Миналата година той загуби в четири сета от лидера в ранглистата по това време Рафаел Надал.