Диа Евтимова с четвъртфинал в Истанбул

24-12-2014 17:03

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите кръг на ITF турнира на твърди кортове в зала в Истанбул (Турция) с награден фонд 10 000 долара. Поставената под номер 2 Евтимова постигна обрат над Ана Шкудун (№512) от Украйна с 3:6, 6:1, 7:6(2).

27-годишната българка навакса изоставане от два пробива и 2:5 гейма в решаващия трети сет, който спечели със 7:2 точки в тайбрека.

Евтимова заработи 2 точки за световната ранглиста, а следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между осмата в схемата Николета-Каталина Даскалу (Румъния) и участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Инджи Йогют.

В надпреварата на двойки Диа Евтимова и Мелис Сезер (Турция), поставени под номер 1, по-късно днес ще играят на четвъртфиналите срещу Вивиан Хайзен (Германия) и Дилара Юрткуран (Турция).