Сензационно: Анди Родик напусна "Куинс"

10-06-2010 16:55 | Станко Димов

Първата голяма сензация на турнира "Куинс клъб" в Лондон вече е факт. Четирикратният шампион Анди Родик напусна турнира още в III кръг, след като претърпя загуба в два сета от израелеца Дуди Села. Мачът между двамата продължи час и 45 минути, а нисичкият Села се наложи с 6-4, 7-6 (8).

Родик започна тромаво мача и в първия сет по нищо не показа, че е един от най-добрите играчи на трева в света. Родик бе пробит рано-рано, а до края на сета нямаше идея как да изравни резултата.

Опрян до стената, американецът подобри играта си през втория сет, но така и не успя да стигне дори до точка за пробив. Двамата трябваше да играят тайбрек. В него бившият номер 1 в света изпусна сетбол, след което беше наказан и играещият много освободено Села заслужено се поздрави с успеха.
В следващия кръг евреинът ще срещне германеца Райнер Шутлер.

Място напред в турнира намери и Фелисиано Лопес. Испанецът, който вчера победи в два сета Григор Димитров, днес се наложи със същия резултат: 6-2, 6-4 над Жулиен Бенето (Франция).

Очакван успех записа и Сам Куери, който взе скалпа на Марсел Гранолерс.