Провал за Вавринка и в Базел

22-10-2014 01:28

Световният номер 84 Михаил Кукушкин поднесе неприятна изненада за зрителите в Базел като победи Стан Вавринка с 6:4, 6:7(1), 6:3.

В първия сет Кукушкин бе много убедителен и след пробив в петия гейм стигна до аванс 4:2, който запази до края.

Вавринка отговори бързо и взе аванс от 2:0 на старта на втората част, но отговорът на Кукушкин бе светкавичен и той върна веднага пробива. Стигна се до тайбрек. В него Вавринка направи серия от шест поредни точки за 7:1 в своя полза.

Третият сет също бе много оспорвана като Кукушкин се възползва от грешки на швейцареца за аванс от 3:3. Вавринка се съвзе, за да изравни 3:3. Слаб сервис гейм от негова страна обаче даде възможност на Кукушкин да пробие и при 5:3 да затвори мача.

В мача Вавринка допусна цели 55 непредизвикани грешки и пласира едва 48% първи сервис За него това е трета поредна загуба на старт на турнир след Токио и Шанхай. За Кукушкин победата над топ 10 състезател е едва втора в кариерата му. Той ще играе в следващата фаза с Бенямин Бекер.