Американец е следващият съперник на Григор Димитров

16-10-2014 17:48 | Станко Димов

В петък Григор Димитров ще изиграе своя двубой от четвъртфиналите на АТР 250 турнира в Стокхолм. Негов съперник ще бъде американецът Джак Сок, който във втори кръг надви с 2:0 сета Жереми Шарди (Франция), в отделните части 7:6, 6:3.

До момента Григор Димитров и Джак Сок нямат официален мач. Българинът, който е шампион в турнира от миналата година, записа трудна победа в два сета в първия си мач срещу Теймураз Габашвили.

22 годишният Джак Сок заема рекордното за него 51-о място в ранглистата на АТР. Американецът няма спечелена титла сред професионалистите до момента. За свои любими настилки определя твърдите и червените кортове, а за идол на корта – Анди Родик.

В юношеските си години Сок записва сериозни успехи. Той има 80 победи и 0 загуби в училищни турнири, като в продължение на 4 последователни години триумфира и в щатския шампионат. През 2010-а година печели US Open при юношите.

Рекордната му позиция в ранглистата се дължи на силното му представяне в турнирите в Азия. Сок достигна до четвъртфинал в Токио, където отстъпи пред Бенямин Бекер, а на „Мастърс 1000” в Шанхай игра на осминафинал (загуби от Жулиен Бенето). Именно в Шанхай Сок постигна и най-значимата си победа до момента, след като във втори кръг надви Кей Нишикори.

Победителят от двубоя Димитров – Сок ще достигне до полуфинал в Стокхолм, където ще срещне някой измежду Бърнард Томич и Фернандо Вердаско.