Найденова отпадна и на двойки в САЩ
Александрина Найденова заедно със 17-годишната си партньорка от Колумбия Юлияна Лисарасо отпаднаха рано тази сутрин на четвъртфиналите на двойки на турнира в американския град Хилтън Хед Айлънд (щата Южна Каролина) с награден фонд от 10 хиляди долара. Te загубиха в оспорван трисетов двубоя с 4:6, 6:2, 2:10 срещу Мегън Фалкон (САЩ) и Никола Слейтър (Великобритания).
В първия кръг българо-колумбийският дует надигра със 7:6 (7:4), 6:4 представителките на домакините Малика Роуз и Зои Гуен Скандалис.
18-годишната пловдивчанка се пусна на кортовете в Хилтън Хед Айлънд и на сингъл, но приключи участие още след първия кръг след загуба с 1:6, 2:6 от поставената под № 5 в основната схема германка с американски паспорт Александра Мюлер.
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















