Кошмарът се завърна (видео)

23-09-2014 13:38 | Станко Димов

Водачката в схемата Серина Уилямс претърпя загуба в двубоя си от втори кръг на турнира в Ухан, Китай. В срещата си с Ализе Корне американката се отказа след едва 11 гейма, като по този начин регистрира трета загуба от французойката в рамките на настоящия сезон.

Уилямс, която спечели US Open преди 2 седмици, водеше в резултата с 6:5 гейма, преди да поиска медицинска помощ. Причината за проблемите на американката обаче не станаха кристално ясни.

Припомняме, че през лятото Уилямс частично загуби съзнание по време на двубой на двойки на Уимбълдън, заради което беше принудена да се откаже.

Корне победи Уилямс в Дубай през февруари, а след това сензационно повтори упражнението и на Уимбълдън.

Аут от турнира в Ухан е и втората в схемата Симона Халеп, която бе елиминирана от Гарбине Мугуруса с 2:6, 6:2, 6:3.

Мугуруса, която през лятото победи Серина Уилямс във втори кръг на „Ролан Гарос”, загуби първия сет след 35 минути игра. Тя обаче успя да спечели първите 4 гейма на втория и последните 4 на третия, с което си гарантира знаменития обрат.