Втори полуфинал в Големия шлем за Марин Чилич
Марин Чилич достигна своя първи полуфинал на Откритото първенство на САЩ и втори в турнирите от Големия шлем. Хърватинът победи в четвъртфиналите на надпреварата Томаш Бердих с 6:2, 6:4, 7:6(4).
Така той последва своя треньор Горан Иванишевич като първия хърватин с полуфинал в Ню Йорк. Иванишевич стори това през 1996-а, когато отстъпи на Пийт Сампрас.
С успеха си Чилич ще се придвижи минимум до 11-о място в годишната ранглиста, която определя участниците на финалния "Мастърс" на осемте най-добри в Лондон през ноември.
В спор за място на финал Чилич ще се изправи срещу Роджър Федерер или Гаел Монфис.
Любопитното е, че през миналата година Чилич пропусна US Open, тъй като бе наказан за употреба на забранен стимулант.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















