Страхотен обрат за Шарапова, предстои сблъсък с Иванович

16-08-2014 05:16 | Калин Дацов

Мария Шарапова достигна полуфиналите на турнира в Синсинати. След два часа и половина битка тя успя да обърне световната номер 2 Симона Халеп 3:6, 6:4, 6:4. Така тя постигна пета поредна победа над Халеп и й нанесе ново тежко поражение след финала между двете на "Ролан Гарос" този сезон.

Първият сет продължи 45 минути и в него Шарапова допусна невероятните 22 непредизвикани грешки срещу само 5 за румънката. Маша не успя да спечели свой сервис гейм и бе наказана от Халеп, който се наложи с 6:3.

Румънката започна по-добре и продължи серията си, повеждайки с 2:0. Шарапова показа шампионския си характер и веднага върна пробива. Бившата номер 1 стигна до нов такъв за 4:3, което този път се оказа достатъчно за нея да приключи тази част в своя полза.

Историята се повтори и Халеп пак поведе с 2:0 този път в третия сет. Мария обаче пак я проби и то по изключително убедителен начин на нула. Шарапова започна да печели и по-дългите разигравания, които са по вкуса на румънката и доминацията й на корта даде резултат. Тя пак проби убедително за 5:4 и на свой сервис трябваше да приключи мача. Тогава се стигна до ситуация 30:30, когато Шарапова вкара изключително добър втори сервис, стигна до мачбол и не го пропусна.

Двете тенисистки се поздравиха вяло на мрежата. През целия мач Халеп изразяваше недоволство при различни ситуации и бе освирквана от публиката, в която имаше и шумна румънска агитка.

"Симона е невероятен играч. Беше наистина трудно предизвикателство за мен да обърна този мач, след като загубих първия сет.

"Не показах най-добрия си тенис днес. Знам, че мога да покажа много по-качествена игра. Надявам се в следващите си мачове да успея," коментира Маша веднага след двубоя.

Така предстои 12-и сблъсък между Шарапова и друга бивша номер 1 - Ана Иванович. Сръбкинята победи Елина Свитолина 6:2, 6:3. До момента Маша води с 8:3 в преките срещи с Иванович, която обаче спечели последната от тях - в Рим на клей. Само на твърди кортове приятелката на Григор Димитров няма загуба в преките им сблъсъци.