Победи на "Локо98" и "Локомотив" на ДОП до 14 години

15-08-2014 13:13 | Калин Дацов

Състави от Пловдив записаха първите победи на започналото днес Държавно отборно първенство по тенис за юноши и девойки до 14 години, което се провежда в Националния тенис център.

Защитаващите титлата си състезатели на ТК "Локо98" са вече на четвъртфинал, а девойките на "Локомотив" се класираха за полуфиналите в турнира.

"Локо98" поведе с 3-0 на ТК "Благоевград" и предсрочно си осигури успеха, като в тези двубои загуби общо 5 гейма.

Йоан Георгиев победи с 6:1, 6:2 Данаил Митов. Във втория сингъл Стефан Телкеджиев спечели срещу Калоян Лазаров 6:0, 6:0. Третата победа донесе Георги Йовчев след 6:2, 6:0 срещу Валери Попов.

При девойките "Локомотив" също спечели първите три двубоя срещу ТК "Левски". Държавната шампионка на открито Гергана Топалова надигра с 6:0, 6:0 Мартина Методиева. Във втория сингъл Катерина Джингарова надделя над Илияна Стоянова след обрат с 3:6, 6:0, 6:3. Решителната победа донесе Радина Кавкова, която спечели срещу Алесия Йосифова с 6:0, 6:2.