Изненадващо отпадане на Бердих във Вашингтон

01-08-2014 11:14 | Станко Димов

Милош Раонич се класира за четвъртфиналите на турнира във Вашингтон, след като победи със 7:6 (1), 7:6 (3) бившия номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия). 23-годишният канадец остави в статистиката 27 аса, а до пробив в срещата така и не стигна.

Следващият съперник на Раонич е американeцът Стив Джонсън, отстранил гиганта от Хърватия Иво Карлович с 3:6, 7:6(4), 7:6(7).

Изненадващ резултат се получи в двубоя на лидера в схемата Томаш Бердих. Чехът загуби с 2:6, 4:6 срещу 13-ия поставен Вашек Поспишил (Канада, на снимката).

Номер 4 в схемата Кей Нишикори имаше труден сблъсък с Лукаш Лацко, но все пак се справи с него с 6:2, 2:6, 6:3 след час и половина игра. Така на японеца му предстои четвъртфинален дуел с номер 6 в схемата Ришар Гаске (Франция).