Шестима българи в основната схема на ITF турнира в Пловдив


01-07-2014 12:26

Шест български тенисисти намериха място в основната схема на четвъртия за годината международен турнир за мъже от календара на ITF, който се провежда на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив и е с награден фонд 10 000 долара.
 
Поставени ще бъдат Тихомир Грозданов и Димитър Кузманов, според класирането си в световната ранглиста влиза Валентин Димов, а с "уайлд кард" от БФТ ще играят Васко Младенов, Пламен Милушев и Тед Бачев. Всички българи започват участието си на единично в сряда.
 
Вторият поставен Грозданов среща в първи кръг Димов. Още един роден сблъсък ще има на старта и той е между Младенов и Милушев. Кузманов е №3 в схемата.

Шампионът от фючърса в Бургас в началото на юни се изправя на кортовете, на които е израснал срещу победителя от първия от двата турнира в Стара Загора Джак Карпентър от Великобритания, който игра квалификации. Тед Бачев среща квалификанта от Русия Александър Игошин.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Tiriac Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Букурещ, Румъния
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: Grand Prix Hassan II
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Маракеш, Мароко
Настилка: Клей
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Турнир: US Men′s Clay Court Championship
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Хюстън, САЩ
Настилка: Клей
Награден фонд: $700,045

Official Website | Livescore
Други новини