Монфис с нов драматичен обрат в Бризбейн

07-01-2010 15:24 | Станко Димов

Поставеният под №3 в основната схема Гаел Монфис се класира за полуфинал на турнира в Брзибейн, Австралия. Французинът записа нова драматична победа, този път срещу Джеймс Блейк (САЩ). След като загуби първия сет с 3-6, Монфис събра сили и стигна до пълен обрат в мача, печелейки следващите два сета с 6-3, 6-4 за близо два часа игра.

Само преди два дни Монфис постигна друга изстрадана победа с 2:1 сета - над сънародника си Флорен Сера. На полуфинал Монфис ще се изправи срещу защитаващия титлата си от миналата година Радек Щепанек. По-рано през деня чехът се наложи със 7-6 (2), 6-1 над американеца Уейн Одесник.

Късно тази вечер са другите два четвъртфинала, които противпоставят Анди Родик (САЩ) - Ришар Гаске (Франция) и Томас Бердих (Чехия) - Томас Белучи (Бразилия).