Федерер също без игра на полуфинал; Колшрайбер спря Браун

13-06-2014 18:44

Подобно на Григор Димитров и Роджър Федерер достигна полуфинал без да се налага да излиза на корта. Съперникът на бившия номер 1 на турнира в Хале Йен-Сун Лу се отказа и прати Федерер в следващата фаза.

За място на финал Федерер ще играе с четвъртия поставен Кей Нишикори. Любопитното е, че японецът води с 2:1 победи срещу Федерер в преките им двубои. Двамата за последно играха в Маями този сезон на твърди кортове и Нишикори взе успеха с 2:1 сета.

Иначе в друг от четвъртфиналите Филип Колшрайбер сложи край на чудесното представяне на Дъстин Браун, който преди това надви Рафаел Надал. Германецът победи своя сънародник след 6:4, 5:7, 7:6(18:16) за 130 минути игра.

Решителният тайбрек завърши 18:16 в полза на Колшрайбер, който успя да отрази и общо пет мачболи.

В полуфиналите Колшрайбер ще играе с колумбиеца Алехандро Файа.