Новак Джокович за осми пореден път е поне 1/4 финалист в Рим

16-05-2014 01:18

Двукратният шампион в Рим Новак Джокович достигна четвъртфиналите в турнира. Той надви световния номер 29 Филип Колшрайбер след 4:6, 6:2, 6:1 в трети кръг.

Така той за осма поредна година достига минимум до тази фаза в надпреварата. Следващият му съперник ще бъде Давид Ферер.

Началото на срещата далеч не предвещаваше крайния изход. 30-годишният Колшрайбер стартира впечатляващо и поведе с 4:0. Ноле върна единия пробив, но нямаше сили за повече в тази част.

Той обаче реагира по шампионски и в следващите два сета загуби общо едва три гейма.

18-кратният шампион в "Мастърс 1000" сериите води с 11:5 преди поредната си битка с Давид Ферер. Испанецът обаче има аванс от 3:1 победи само на клей. На червени кортове те не са се срещали от 2011-а.