В Гърция: Идването на Димитров в Атина е събитието на годината



26-03-2014 16:36

Идването на Григор Димитров в Атина е събитието на годината за гръцкия тенис, категорични са местните медии, пише сайтът grreporter.info.

Тенисист от такава величина - №16 в световната ранглиста - не е играл на гръцки корт от много, много години и ако не беше двубоят с България за Купа "Дейвис", още много години нямаше да видим такава звезда, смятат и от спортния сайт tennisit.gr.

Сайтът отбелязва още, че шансовете на Гърция за победа в мача от 4 до 6 април и оставане в групата са минимални. Домакините ще бъдат представени от най-добрия им играч в момента Теодорис Ангелину, 283-ти в света, Александрос Якупович, на 504-то място, Маркос Каловелонис, на 694-то място и Харис Капоянис, номер 972.

Мачовете на кортовете на ТК "Илиуполис" ще бъдат със свободен вход.

Във фейсбук страницата на клуба е качено и видеото, в което Григор Димитров напуска корта в Маями, за да помогне на момичето, на което му прилоша.

"Това е най-добрият удар на Григор! Големият спортист се познава по делата", е коментарът под видеото.

Григор Димитров се прибра в България днес по обяд.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Argentina Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд: $688,985

Official Website | Livescore
Турнир: Delray Beach Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Делрей Бийч, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $710,735

Official Website | Livescore
Турнир: Open 13 Provence
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Марсилия, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €767,545

Official Website | Livescore
Други новини