Родик се завръща на корта в Мадрид


Родик се завръща на корта в Мадрид
Свързани турнири
Свързани играчи
Тагове
06-05-2010 11:46

Анди Родик ще се завърне на корта следващата седмица на турнира в Мадрид, съобщи самият той в официалната си интернет страница. За последно най-добрият американски тенисист игра на "Мастърс" турнира в Маями, който спечели след страхотни победи над Надал и Бердих в заключителната фаза.

 

В испанската столица Родик ще изиграе първата си надпревара на клей за сезона. Миналата година в испанската столица Родик стигна до 1/4-финал, където отсъпи в три сета пред бъдещия шампион Роджър Федерер.

 

След Мадрид, Анди ще се запъти към френската столица Париж, където ще вземе участие във втория за годината турнир от Големия шлем - "Ролан Гарос".

 

Миналата година Родик записа най-доброто си постижение в турнира, достигайки до IV кръг. През юни идва най-силният момент за Родик - сезонът на трева. Анди ще вземе участие в турнира "Куинс Клъб", където е 4-кратен шампион. Битките в Лондон започват на 7 юни.

 

Именно двубоите на "Куинс Клъб" ще послужат на Анди като генерална репетиция преди "Уимбълдън". Третият за годината Голям шлем започва на 21 юни, като надеждите на Родик са да направи още една крачка по-напред от миналата година, когато загуби на финала в 5-сетова драма от Роджър Федерер.




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини