Сестрите Уилямс доминират в Рим

05-05-2010 17:39 | Николай Драгиев

Първата ракета в света Серина Уилямс стана първата четвъртфиналистка на силния турнир в Рим. 28-годишната американка се завърна тъкмо в италианската столица след дълго лечение. Въпреки това тя демонстрира доста прилична форма, дори на "омразния" клей. Във втория си мач от турнира тя надви с 6:2, 3:6, 6:0 Андрея Петкович от Сърбия.

Серина цели 2 пъти загуби своето подаване, което си е новина, но в същото време проби 6 пъти и това се оказа достатъчно за крайния успех след 103 минути игра.

На четвъртфиналите ще я чака победителката измежду Мария Кириленко и Доминика Цибулкова.

Убедителна победа постигна и другото дарование на фамилия Уилямс. Винъс се справи доста лесно с Шахар Пеер и я победи с 6:3, 6:4. Американката заби 7 аса и спечели 88% от точки на първи сервис, което отчая еврейката.