Рускиня надви Винъс Уилямс в трилър в Мелбърн

13-01-2014 08:07 | Станко Димов

Винъс Уилямс напусна Откритото първенство на Австралия. В двубой от първи кръг, бившата №1 в света отстъпи с 1:2 сета пред Екатерина Макарова. В отделните части 2:6, 6:4, 6:4 за състезателката от Русия.

Любопитното е, че преди този сблъсък Винъс Уилямс имаше смазващо превъзходство в турнирите от Големия шлем срещу тенисистки, които играя с лява ръка – 27:3 победи!

Днешният двубой също не предвещаваше подобен финал. Американката взе първия сет лесно с 6:2, а във втория имаше точка за пробив за 5:4. В крайна сметка Макарова взе втория сет, но в решителния трети отново Уилямс имаше аванс – 3:0 гейма! От тук до края на мача обаче Уилямс спечели само един гейм и се сбогува рано-рано с турнира с първия за сезона турнир от Големия шлем.

„Тя игра много добре, докато моето ниво бе променливо – имах както силни, така и много слаби моменти”, коментира Уилямс след двубоя. „Никога не е приятно да загубиш, особено когато става въпрос за Големия шлем. Определено исках и се надявах на друг резултат”.

Запитана дали ще се върне в турнира и следващата година (намек за отказване), американката обеща: „Обичам Австралия, с удоволствие ще участвам пак тук”.