Григор Димитров е фаворит за "Спортист на годината"

14-12-2013 08:40

Григор Димитров няма да присъства на церемонията "Спортист на годината" на 16 декември във Военния клуб. Тенисистът, който през 2013-а спечели първия си голям турнир, със сигурност ще е в челната тройка, пише "Меридиан Мач".

В момента първата ни ракета се подготвя за новия сезон в САЩ. Там той ще тренира до 20 декември, а след това заминава за Австралия. Първият турнир, на който българинът ще участва през новата година, е този в Бризбейн, където през 2013-а стигна финал.

В австралийския град се очаква да играе и приятелката на Гришо - Мария Шарапова, която цяла есен лекуваше травма в рамото. Това означава, че двамата ще посрещнат коледните и новогодишните празници заедно.

Гласуването за най-добър спортист на годината завърши снощи, като по предварителна информация Григор и европейският и световен шампион по борба Иво Ангелов ще си оспорват първото място.

Водещи на церемонията ще бъдат певецът Орлин Павлов и лекоатлетката Ивет Лалова.