Топ 5: Най-впечатляващите обрати през сезон 2013

09-12-2013 17:43

От ATPWorldTour определиха топ 5 на двубоите през сезона с най-впечатляващи обрати в резултата.

Ето ги и тях:

5. Анди Мъри срещу Фернандо Вердаско 4:6, 3:6, 6:1, 6:4, 7:5 - Уимбълдън, четвъртфинали

Една от най-впечатляващите победи на шотландеца през сезона. Така той реализира 16-а поредна победа на трева, а малко по-късно спечели и титлата. Така той прекъсна 77-годишния период без титла за състезател от Великобритания в Лондон.

4. Рожерио Дутра Силва - Васек Поспишил 4:6, 3:6, 7:6(9), 6:2, 7:6(10) - US Open, 1 кръг

Бразилецът Дутра Силва спаси седем мачбола, за да стигне до този изключителен обрат от 0:2 сета в първи кръг на Откритото първенство на САЩ.

3. Давид Ферер срещу Николас Алмагро 4:6, 4:6, 7:5, 7:6, 6:2 - Australian Open, четвъртфинали

В тази битка Алмагро водеше с 2:0 сета и общо три пъти бе пробит, когато сервира за спечелването на мача - при 5:4 в третия сет, а също при 5:4 и 6:5 в четвъртия. Така Ферер все още няма загуба от своя сънародник и е спечелил всичките им 13 сблъсъка до момента.

2. Томаш Бердих - Новак Джокович 2:6, 7:5, 6:4 - "Мастърс 1000" Рим, четвъртфинали

Джокович водеше в този двубой с 6:2, 5:3 срещу Бердих, но допусна пълен обрат. "Загубих концентрация и след това започнах да играя по-дефанзивно," коментира сърбинът. Ноле бе спечелил 11 поредни двубоя срещу Бердих. От своя страна Бердих записа през 2013-а общо пет победи над играчи от топ 5.

1. Трите поредни обрата от 0:2 сета за Томи Робредо на "Ролан Гарос"

Робредо първо надигра Игор Сайслинг след 6:7, 4:6, 6:3, 6:1, 6:1 във втори кръг. В трети се справи с местния любимец Гаел Монфис с 2:6, 6:7, 6:2, 7:6, 6:2. След това надигра и Николас Алмагро - 6:7, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4 и така общо за тези три обрата прекара над 10 часа на корта.