Роджър Федерер потегли безпроблемно в Базел

21-10-2013 20:53 | Николай Драганов

Роджър Федерер записа експресна победа над Адриан Манарино от Франция с 6:4, 6:2 в първи кръг на турнира в Базел.

Швейцарецът се наложи над своя съперник само за 72 минути, като проби по два пъти в двата сета и загуби само веднъж подаването си в средата на първата част.

Роджър преследва шеста титла от турнира в родния си град, където е триумфирал през 2006, 2007, 2008, 2010 и 2011, а през миналата година загуби финала от Хуан Мартин дел Потро.

Носителят на 17 титли от Големия шлем търси и едва втората си титла от началото на година, тъй като не изживява най-добрите си дни и спечели единствено турнира в Хале.

Именно миналогодишният шампион Дел Потро е поставен под №1 в схемата през този сезон, а втори е Томаш Бердих. Чехът е възможен съперник на Федерер на полуфинал, но за да стигне до там Роджър ще трябва да запише още две победи.

Следващият му съперник ще бъде излъчен от двубоя Денис Истомин - Орасио Себайос, а на четвъртфинал големият швейцарец може да се изправи срещу Григор Димитров, стига Гришо да надиграе Радек Щепанек в първи и Александър Долгополов или Кени дьо Шепе във втори кръг.