Цветана Пиронкова - Аника Бек 2:6, 2:6 (гейм по гейм)

14-10-2013 19:34 | Станко Димов

Цветана Пиронкова срещу Аника Бек, коментар на мача гейм по гейм:

ПЪРВИ СЕТ (сервис за Пиронкова):

0:1
Изключително мъчителен и продължителен първи гейм. Пиронкова имаше отлична възможност да започне добре срещата, като пропиля няколко гейм-бола. Аника Бек от своя страна пропусна 2 брейк-бола, но когато стигна до трети шанс просто не се налагаше да прави нищо, защото Цвети записа двойна грешка. Пробив на старта на мача.

0:2
Германката затвърждава пробива с лекота. Гейм на 15 на сметката на Бек.

1:2
Макар и не лесно, Пиронкова успя да се разпише и взе първи гейм в мача. И този гейм започна тежко за пловдивчанката, която след първите 2 точки изоставаше с 0:30. Все пак обаче Цвети се стегна и успя да измъкне подаването си.

1:3
Отново уверено представяне на Бек в сервис-гейма й. Германката даде само една точка на Цвети и повежда с 3:1 в резултата.

1:4 За жалост Аника Бек пробива за втори път.
Германката стигна до преднина 40:15, Цвети спаси първата точка за пробив, но при втората Бек завърши с печеливш удар в близост до мрежата.

1:5 Аника Бек се доближава само на гейм до успех в първия сет. Германката записа още един изразителен сервис-гейм, в който тотално контролираше действията на корта и дори не позволи на Пиронкова да помисли за пробив.

2:5
Втори гейм на сметката на Пиронкова, при това спечелен сравнително лесно. Цвети обаче трябва да търси пробив още в следващия гейм, в противен случай сетът отива на сметката на Бек.

2:6 Гейм и първи сет на сметката на Бек.
Германката изигра перфектен гейм, в който не загуби нито една точка. Като цяло в сета Пиронкова спечели едва 4 точки при сервис на Бек.

ВТОРИ СЕТ (сервис за Пиронкова):

1:0
Този път Пиронкова започва силно и печели подаването си на 15. За първи път от началото на двубоя Цвети повежда в резултата.

2:0 Цветана Пиронкова пробива и повежда с 2:0. Много напрегнат гейм, в който българката имаше и лек спор със съдията.

2:1 Аника Бек връща пробива моментално.
Германката поведе с 40:15, при което Пиронкова спаси първия брейк-пойнт с ас. При втората възможност обаче Цвети направи непредизвикана грешка и подпечата ри-брейка.

2:2
Резултатът е изравнен след гейм на 0 на сметката на 19-годишната германка.

2:3 Трети пореден гейм на сметката на Бек, която вече е с пробив преднина.
Германката поведе с 40:15, след което с атрактивен смач подпечата пробива си. Така само за няколко минутки Цвети не само загуби аванса си, но и изостава в резултата.

2:4
Аника Бек затвърди пробива, спечели 4-и пореден гейм на сметката си и докосва крайния успех в мача.

2:5 Серията продължава. Пробив, при това на 0, на сметката на Аника Бек.
Кратка пауза, след която Аника Бек със сервис на своя страна вероятно ще затвърди победата си.

2:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - АНИКА БЕК.
Още един гейм, в който младата германка с лекота се наложи и успя да надиграе Пиронкова.