Рафа с уникален обрат, докосва първото място

04-10-2013 12:37 | Станко Димов

Рафаел Надал продължава атаката на първото място в световната ранглиста, след като се класира за 1/2-финалите на турнира в Пекин. Носителят на 13 титли от Големия шлем успя да направи обрат срещу италианеца Фабио Фонини, след като загуби първия сет и навакса изоставане от 1:4 във втория, за да стигне до крайния успех с 2:6, 6:4, 6:1.

Сега Надал е само на една победа от това да измести Новак Джокович като лидер в ранглистата. Фонини даде само два гейма на Рафа в първия сет, след което поведе с 4:1 и имаше възможност за пробив, за да увеличи преднината си на 5:1.

Левичарят от Манакор обаче спаси брейкпойнта, след което взе 5 поредни гейма и изравни резултата в сетовете. В последната част той бе категоричен и не допусна повече грешки.

Благодарение на успеха Надал продължава уникалната си серия на твърди кортове. От началото на сезона испанецът няма загуба на тази настилка.

За място на финала той ще спори с Tомаш Бердих, който се справи в два сета с американеца Джон Иснър.