3 стъпки до върха

Свързани новини
01-10-2013 12:58 | Станко Димов

Рафаел Надал започна с изразителна победа участието си на турнира в Пекин. В двубой от първи кръг испанецът се наложи с 6:2, 6:4 над Сантяго Хиралдо след час и половина игра.

Рафа показа изключителна успеваемост при точките за пробив – 2 от 2 в първия сет. През втората част испанецът намали малко оборотите, дори загуби сервис-гейм, но все пак наложи волята си и достигна до успеха.

Така Рафаел Надал се доближава само на 3 победи до първото място в света. Както е известно Матадора ще оглави ранглистата, ако достигне до финал в Пекин. За тази цел той трябва да запише още 3 победи.

Във втори кръг Рафа ще има доста опасен съперник – Филип Колшрайбер. Именно германецът бе един от малкото (той и Джокович), които успяха да вземат сет на Рафа на приключилия преди няколко седмици US Open.

При нова победа Рафа Надал ще се класира за четвъртфинал, където пък го очаква победителят от двубоя Хюит – Фонини.