Гулбис и Гарсия-Лопес достигнаха до финала в Санкт Петербург

21-09-2013 16:19

Ърнест Гулбис и Гилермо Гарсия-Лопес достигнаха до финала на АТР 250 турнира в Санкт Петербург. И двамата нямаха особени проблеми при спечелването на полуфиналните си двубои.

Гулбис се наложи над поляка Михал Пшисежни с 6:3, 6:3. За латвиеца това бе втора победа от три двубоя срещу този съперник. Интересното е, че за полския тенисист това бе изобщо първи полуфинал на АТР турнир.

"Вторият полуфинал противопоставя наистина силни състезатели. Това значи, че финалът ще бъде трудна битка," коментира Гулбис.

"Доволен съм от формата си през тази седмица. Дойдох уморен след мачовете за Купа "Дейвис" и се стремях да печеля бързо мачовете си дотук, за да запазя сили," допълни той.

Гарсия-Лопес бе още по-убедителен. В първия сет той стигна 0:1 гейма до 6:1 в своя полза. Във втората част той се наложи със същия резултат.

30-годишният испанец ще търси своята трета титла в неделя. През този сезон той има и два загубени финала. Досега Лопес и Гулбис имат два мача и са си разменили по една победа.